Aktorė Eglė Jackaitė: “Laimė neateina – ateina mokėjimas ją pastebėti…“

Moters tapimas mama – tai tarsi vikšro virsmas drugeliu. Pasaulis nusidažo kitomis spalvomis… Tai ypatinga kelionė per dar neatrastus širdies lobynus. Tai gyvenimo iššūkių ir išbandymų kelionė, kuri praturtina moters vidų.

Kaip svarbu tapus mama, nepamiršti savęs, kaip moters, kas buvome prieš gimstant mūsų vaikams! Kartais sunku suderinti savo svajones ir motinystę, bet tai pat svarbu nenustoti stengtis tai padaryti taip, kaip mums išeina geriausiai…  Juk moterys tuo ir žavios, jog turi tokią plačią, įvairiausių spalvų paletę savo viduje. 

Savo patirtimi, kaip sekėsi suderinti motinystę, darbą bei daug kitų veiklų su “Laimingų moterų” skaitytojomis dalijasi žinoma moteris, Klaipėdos dramos teatro aktorė, televizijos, bei renginių vedėja, Socialinių mokslų kolegijos (SMK) dėstytoja – EGLĖ JACKAITĖ.

„Visi be išimties išgyvenam pačias įvairiausias emocijas ir ne visad trykštame džiaugsmu… Esame ir riboti ir žaizdoti.“,- sako Eglė, laisvalaikiu randanti laiko ir savanoriavimui „Pagalbos moterims linijoje“…

Egle, kaip apibūdintumėte save kaip mamą?  Ką jums reiškia žodis „mama“?

Mama – tai begalybės ženklas… Kasdienybės akimirkos, begalinis rūpestis, kantrybė, pasiaukojimas, švelnumas, globa, stiprybė ir neaprėpiama meilė… Būti mama  – didžiausia ir brangiausia likimo dovana. O aš esu tokia mama, kaip ir dauguma mamų – besąlygiškai mylinti. Tokia, kuri kasdien mokosi iš savo vaikų, nes jie juk mūsų mokytojai!

Ar jums buvo ir yra svarbu realizuoti save darbe ar kitoje veikloje?

Viskas yra svarbu. Asmenybė susideda iš daugelio aspektų. Laiminga moteris, mama, draugė, dukra… Realizuoti save svarbu ne tik motinystėje. Visur juk skirtingi atspalviai! Mylimas darbas  suteikia tiek daug džiaugsmo! Išpildyti ir atrasti save visapusiškai – tai didžiulė laimė.

Kaip jums pavyko suderinti motinystę ir darbą teatre?

Man patinka šie Paulo Coelho žodžiai ir aš jiems pritariu: “Kai tu tikrai ko nors trokšti, visas pasaulis slapta padeda tau įgyvendinti šį troškimą.” Taigi – aš labai noriu suderinti motinystę ir darbą – ir man pavyko ir pavyksta!

Kaip pavyksta suderinti prioritetus, kam dabar skirti laiko? Vaikui ar darbui? 

Kai vaikai visai mažučiai – mama jiems nepakeičiama ir kas mamai gali būti svarbiau už savo kūdikį? Prioritetas vienareikšmiškai – mano mažylis! O kai jau paaugo ir gali kažkiek laiko išbūti ir be mamos- suderinti kitus dalykus – tikrai įmanoma.

Ką galėtumėte patarti mamoms – moterims, kurioms šiuo metu išgyvena sunkų laikotarpį? Kad motyvuoti nepasiduoti ir džiaugtis dabartimi?

Nemėgstu dalint patarimų, bet galiu pasidalint sava patirtimi (šypsosi). Žinau, kad viskas praeina. Ir tai, kas labai gera, ir kas labai bloga. Niekas nesitęsia amžinai. Išlaukti, nepanikuoti, nepasiduoti. Tikėti! Po audros – juk visad būna giedra! Saulė nušvies mūsų gyvenimą, juk esam sukurti iš meilės ir dėl meilės!  Šviesa – nugali tamsą, gėris – blogį, o meilė – ji visagalė! Tad mylėkim ir dėkokim už visą, suvokdami, jog laimė neateina – ateina mokėjimas ją pastebėti…

Dėkoju už pokalbį

POKALBIO AUTORĖ: Renata Raugienė, Rašymo laboratorijos “Lab’as MANO TEKSTAI” studentė

FOTO: Eglės Jackaitės asmeninio archyvo nuotrauka

2 komentarai (-ų)

Komentaras

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *