Stebuklinga “Dėkingumo mandala”
Šiandien jau visi žino, kad dėkingumas – magiškas jausmas, kuris pirmiausia transformuoja mus pačius. Tapo labai populiaru prisiminti dėkingumo prasmę.
Ir naudą…Nors dėkoti ir viduje tikėtis, kad ir labai labai slapta, kažkurioje tolimoje širdies kertėlėje, kad tai jums sugrįš gerais dalykais, gal ir nėra labai etiška:) Kaip ir dėkoti mechaniškai, be tikro, čia ir dabar išgyvenamo dėkingumo jausmo, be gilaus suvokimo, ką tas žmogus, kuriam dėkojame, jums reiškia iš tiesų.
Tačiau pradėti praktikuoti dėkingumą vis tiek prasminga. Net jeigu iš pradžių tai nesigauna labai labai nuoširdžiai.
Kad dėkojimas netaptų mechanišku veiksmu, siūlau Jums štai tokią smagią, žaismingą praktiką, kurią galite atlikti ir vienos, ir kartu su vaikais.
Dėkingumas – ne proginis reikalas. Tai – nuolat mumyse veikiantis jausmas, kurį taip pat reikia puoselėti.
Labai svarbu savo dėmesį skirti kiekvieną dieną ne tik veiksmais, bet ir mintimis tiems, kurie mums dovanoja savo meilę, rūpestį, saugumą.
O tokių žmonių yra be galo daug. Tereikia gerai apsidairyti.
Visiems jiems mes galime sukurti vieną itin įkvepiantį kūrinį – “Dėkingumo mandalą”.
Kaip tai padaryti?
1. Pagalvokite apie visus žmones, kurie yra jūsų gyvenime. Tuos, kurie jums padeda, pripildo jus meile ir laime. Pagalvokite apie visus, kurie jums įkvepia gyventi ir augti, tobulėti, apie visus, kurie jus palaiko. Tai gali būti ir vaikai ar netgi realiai nepažįstamos, jus įkvepiančios asmenybės.
2. Nupieškite nedidelį piešnį, kuriame tilptų visi šie žmonės.
Nupieškite lapo viduryje apskritimą ir parašykite jame savo vardą.
Paskui nupieškite dar keletą apskritimų ir parašykite vardus tų žmonių, apie kuriuos pagalvojote, kad esate jiems dėkinga.
3. Sujunkite linijomis savo apskritimą su kitais apskritimais.
Parašykite po kiekvienu apskritimu, ką šis žmogus padarė jums gero ir už ką esate dėkinga.
Galbūt jis palaikė jus sunkiu momentu? Panešė sunkų krepšį? Pasakė komplimentą, kai jautėtės sau negraži? Kiekvieną dieną su meile tvarko jūsų namus? Skatina jus mokytis naujų dalykų? Padovanojo daiktą, kurio jums reikėjo?
4.Nuspalvinkite spavotais pieštukais kiekvieną apskritimą jums patinkančia spalva. Pripieškite prie apskritimų tai, ko norisi, ką piešia pati ranka – gėlyčių, spiralių, rutuliukų, šypsenėlių.
5. Pagalvokite, kokius jausmus jaučiate tam žmogui? Kai rašysite jo vardą, mintyse siųskite tuos jausmus, išgyvenkite juos iki širdies gelmių!
6. Nepamirškite paties svarbiausio žmogaus – savęs pačios! Būtinai prisiminkite, už ką jūs sau esate dėkinga ir užrašykite tai!
7.Pasikabinkite šią mandalą savo kambaryje, matomoje vietoje, geriau kairėje pusėje, kad akis nuolat ją “užkabintų”. Stabtelėkite prie piešinio ne tik specialiai, bet šiaip ką nors veikdamos.
8. Pagalvokite apie tuos žmones. Pagalvokite apie save. Pasiųskite sau ir tiems žmonėms meilės ir dėkingumo impulsą. Nusišypsokite 🙂
9.Tegul tai tampa jūsų dienos ritualu.
10. Dėkingumo mandalą galite papildyti naujais vardais ir naujomis dėkingumo intencijomis. Ši praktika puikiai tinka laisvalaikiui su visa šeima, vaikais.
Sėkmės piešiant ir dėkojant:)
Klausimai tyrinėjimui:
- Kokius atradimus padarėte piešdami “Dėkingumo mandalą?
- Kas jus nustebino ar pritrenkė?
- Kokius jausmus ir emocijas dabar jums iššaukia ši praktika?
- Įsiminkite šias būsenas.
Autorius: Rolanda Lu
Komentaras
Want to join the discussion?Feel free to contribute!