Rūbų spinta: ir funkcionalu, ir gražu

Šiandien noriu pakalbėti apie moterims taip aktualų ir mielą dalyką – rūbų spintą. Nes mums rūbų niekada nėra per daug, ar ne? Bet kartais, kai eilinį kartą sukame galvą, jog neturime kuo apsirengti, gal vertėtų pagalvoti apie tai, kad kur kas geresnis sprendimas būtų ne bėgti į parduotuvę naujų drabužių, avalynės ar aksesuarų, o tiesiog įvesti tvarką savo rūbų spintoje.

Foto : wallstcheatsheet.com

Idealus variantas, jeigu jūs savo drabužinei galite skirti atskirą patalpą. O dar geriau, jei ji tokio dydžio, kad yra vietos ir pakabinamiems rūbams, ir lentynoms, ir stalčiams, ir net veidrodžiui su tualetiniu staleliu.

Foto: freshamericanstyle.com

Foto: freshamericanstyle.com

Foto: remodelista.com

Įsirengdami tokią drabužinę pagalvokite apie jos funcionalumą ir paskirtį. Pakabinami rūbai – kiek vietos skirsite ilgiems, kaip, pavyzdžiui, suknelėms, o kiek trumpiems – švarkams, marškinėliams ir palaidinėms. Kiek turite batų- skirkite ir jiems reikiamą dėmesį. Apgalvokite, kiek reikės stalčių ir kiek – lentynų. Kur laikysite visus smulkius aksesuarus? Gal reikia specialių stalčių papuošalams? Čia pat galima įsirengti vietą rūbų lyginimui. Pažvelkite į tai praktiškai, bet kartu ir kūrybingai. Kad neerzintų nuolatinė betvarkė jūsų spintoje ir, kad nereiktų kas kartą įėjus galvoti, ką čia man dabar apsirengti?

Bet nenusiminkite, jei neturite galimybės rūbinei skirti atskiro kambario. Integruota ar pastatoma spinta, tinkamai organizavus, taip pat yra labai geras sprendimas. Galite pasitelkti baldų gamintojo dizainerį ir susiprojektuoti individualią spintą arba išsirinkti iš siūlomų sprendimų. O galite tiesiog įsirengti atvirą rūbų kabyklą ir lentynas, kurie kartu bus kaip jūsų buto ar kambario interjero dalis.

Foto: poliforma.it

Foto: ikea.com

Foto: ikea.com

Keletas patarimų įrengiant drabužinę:

  • Kad suteikti šiam kambariui (ar baldui) išskirtinumo, pasirinkite dekoratyvias duris – jos gali būti atidaromos, slenkančios ar suveriamos (armonikos tipo). O gal vietoj jų tiesiog užtektų kokybiško audinio užuolaidos;
  • Susigalvokite sistemą kaip norite rūbus sukabinti ir sudėti- grupuokite pagal spalvą arba pagal tipą – sijonai, kelnės, suknelės, palaidinės ir t.t.. Arba sudėkite pagal panaudojimą – komplektai darbui, laisvalaikiui, sportui ir pan.  Taip bus lengviau palaikyti drabužinėje tvarką ir išsirinkti rūbus kiekvienu skirtingu atveju;
  • Galima įsirengti reguliuojamo aukščio lentynas, kad reikalui esant tarpus tarp lentynų sumažinti ar padidinti;
  • Įrenkite lentynas batams;
  • Laisvai pastatomos rūbų kabyklos gali būti kilnojamos pagal poreikį ir nuotaiką;
  • Įveskite stalčiuose tvarką, naudodami įvairias dėžutes ar pertvaras;

– Jei riboja biudžetas, tiesiog galite pakabinti vamzdį nuo sienos iki sienos is sukabinti rūbus. Smulkiems daiktams sudėti, naudokite dėžes. Arba pasidarykite kažką savo rankomis.

Foto: tinadalboge.dk

Nepatingėkite paieškoti idėjų internete, apgalvokite visus niuansus, ko norėtumėte ir ko reikėtų jūsų drabužinėje ir šios pastangos atsipirks su kaupu. Gal net tiesiog pertvarkydamos spintą atrasite kažką užmiršto, kas šiandien ir vėl būtų naudinga. O gal atlaisvinsite vietą atiduodami nenešiojamus rūbus kažkam, kam to labai reikia ir ką tai pradžiugintų. Taigi bėkim apžiūrėti savo rūbų spintos, ne su tikslu, kaip ją dar kažkuo papildyti, o su noru pažvelgti į tai naujai.

Sonata Grigaitienė

0 komentarai (-ų)

Komentaras

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *