Žiedo paslaptys

Žiedas, regis, toks įprastas kiekvienos šiuolaikinės moters papuošalas ir nieko jau nebestebina jo nešiojimas. Tačiau žmogaus gyvenimą lydinti simbolika neaplenkė ir šios puošmenos.

Nuo senų senovės žiedas buvo laikomas paslaptingu jėgos šaltiniu, ryšiu su Dievu. Todėl žiedą mūvėti galėjo tik Dievo atstovai žemėje – karaliai, faraonai, žyniai… Žinoma, tai žmonės, turėję galios ir valdžios, todėl senovės Romos laikais auksinio žiedo nešiojimas tapo išskirtine teise aristokratijos atstovams. Taip žiedas tapo aukšto socialinio statuso simboliu. Viduramžiais žiedas įgijo apsaugos nuo ligų reikšmę. Tikėta, kad net pirštą juosiantis paprastas siūlelis suteikia apsaugą.

Vedybinę reikšmę žiedas įgijo dar senovės Egipte. Ir būtent egiptiečiai vestuvinius žiedus, kurie buvo gaminami iš įvairiausių medžiagų, pavyzdžiui stiklo, keramikos, pradėjo nešioti ant bevardžio piršto, nes tikėjo, kad čia prasideda „meilės arterija“, vedanti į širdį. Romėnai savo išrinktosioms užmaudavo geležinį, o vėliau auksinį žiedą. Laikui bėgant, krikščionių Bažnyčia pripažino šį ritualą, kuris tapo privaloma sutuoktuvių dalimi.

Egzistuoja teorija, kad ne tik ant bevardžio piršto mūvimas žiedas turi ypatingą prasmę, bet ir ant kitų pirštų nešiojami žiedai apibūdina žmogaus charakterį. Tikima, kad žiedas ant smiliaus – išdidumo, valdingumo, lyderystės bei ambicingo charakterio simbolis. Didysis pirštas (ne veltui, išsiskiriantis dydžiu), papuoštas žiedu, simbolizuoja didelį dėmesio troškimą, norą išsiskirti. Žiedo nešiojimas ant mažylio nurodo komunikabilumą ir netgi artistiškumo gyslelę. Na, o nykštys reprezentuoja nepriklausomą ir laisvą asmenybę.

Pabaigai, keletas praktinių patarimų:

  • Ilgų pirštų savininkėms tinka ovalių akmenukų arba platūs žiedai.
  • Smulkūs pirštai, atrodys platesni žiedų su mažais akmenukais pagalba.
  • Trumpiems pirštams labiausiai tinka ovalo formos arba keturkampio ploni žiedeliai.
  • Plačių pirštų savininkės turėtų vengti smulkių žiedelių, nes jie optiškai pirštus dar labiau padidins.

Akvilė Venckutė

0 komentarai (-ų)

Komentaras

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *