Rūpinimasis savimi: 3 paprasti ritualai

Turbūt dažnai tenka girdėti, kad rūpintis savimi yra būtina? Kad reikia nors 5 ar 60 minučių per dieną skirti sau, kad 
“perkrauti” savo kūną ar protą? Kad reikia pirma sau padėti, o tik po to kitiems (visi prisimename pavyzdį apie deguonies kaukę, kurią pirma reikia užsidėti ant savęs, kad galėtume padėti vaikui?).
O kaip, visa tai žinodami, mes rūpinamės savimi? Ar iš tiesų praktikuojame tai, ką deklaruojame?
Štai 3 patarimai, kurie mums padės pradėti rūpintis savimi.
1.Supraskite, kad rūpestis savimi gali būti bet kas.
Visiškai nebūtina, kad tai būtų kažkas nauja, brangaus arba tai, kas užima labai daug laiko. Trumpas dienos miegas, mėgiamos knygos skaitymas, kino žiūrėjimas, žaidimas su katinu, pokalbis prie arbatos puodelio, skanios vakarienės pasigaminimas. Sąrašas gali būti begalinis. Tai gali būti bet kas, kas jus atpalaiduoja, pakelia nuotaiką ir padeda susikurti tokią būseną, kai gali atrodyti, jog viskas įmanoma (ir, svarbu, neneša Jums žalos).
2.Atkreipkite dėmesį į tai, kas jus atpalaiduoja.
Kažkam tai gali būti pasiruošimas vakarėliui ir sausainių kepimas, o kažką panašūs užsiėmimai gali erzinti. Todėl šiuo, kaip ir visais kitais klausimais, labai svarbus sąmoningumas. Darykite tai, kas būtent jus atpalaiduoja, o ne tai kas priimta manyti, jog atpalaiduoja.
3. Tapkite prioritetu sau.
Rimtai. Paklauskite savęs “Kaip aš galiu įstengti rūpintis kitais, jeigu nepasirūpinu savimi?” Skirkite laiko sau, savo sveikatai ir gerovei. Užrašinėkite rūpinimosi savimi “darbus” į darbotvarkę – kaip ir bet kokį darbo susitikimą ar kitą svarbų dalyką. Ir visuomet atsiminkite, kad norint pasirūpinti savimi, nereikia kur nors specialiai eiti arba kažką pirkti – visuomet yra kažkas, ką galima padaryti tuojau pat, tiesiog čia pat…

Vertė Rolanda Lu
(C) Laimingos moterys

ŠALTINIS: http://yogajournal.ru

0 komentarai (-ų)

Komentaras

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *