Kas yra moteriškumas? Kai vyrui norisi moterį globoti!

Pastaruoju metu labai daug kalbama apie moteriškumą. Apie švelnios energijos ir harmonijos poreikį, kuri galėtų tapti atsvara aplink vyraujančiai agresijai, grubiai jėgai, karo nuotaikoms, kurios, nūnai, vis labiau užvaldo mūsų pasaulį. Ne tik vyrus, bet ir mus, moteris…
Vis dėlto vyrai ir moterys gana skirtingai interpretuoja moteriškumo sąvoką. Tą savybių savybę, į kurią telpa visa puokštė skirtingų spalvų, atspalvių, pustonių, iš kurių, lyg iš gėlės žiedlapių, skleidžiasi labai skirtingas individualus kiekvienos moters paveikslas.
Šiandien apie moteriškumą kalbamės su vyru – verslininku, tantros ir jogos mokytoju Žydrūnu Brenciumi.
Žydrūnai, kas Tau yra moteris ir koks Tavo santykis į šią efemerišką, nesuprantamą, keistą, permainingą būtybę?
Aš iš tiesų labai myliu moteris (šypsosi). Nes vieną dieną supratau, kad moterį reikia paprasčiausiai gerbti. Tai ir yra vyriškumas. Kai moterį gerbi, matai, kaip ji skleidžiasi. Kaip sušyla, kaip atsiveria jos širdis. Kaip keičiasi jos nuotaika, požiūris. Aš turiu labai daug draugių moterų, su kuriomis tiesiog bendrauju, kalbuosi. Tarp mūsų nėra sekso, tačiau yra abipusė pagarba, dėmesys, noras dalintis.
Kuo toliau tuo labiau žaviuosi moterimis. Nes jos gimdo vaikus – man tai stebuklas. Ir kad moteris kitokia, nei vyras. Moterų pasaulis toks įdomus!Jų nuoširdumas, žaismingumas, o jeigu moteris dar ir nuolanki, tai iš viso mane nuginkluoja. Tačiau moteriai išsikleisti turėtų padėti vyras.
Dabar labai daug vienišų moterų – kaip joms išsikleisti, kai niekas nepadeda to padaryti?
Tuomet patarčiau tiesiog gerbti vyriškumą. Ir su bet kokiu sutinktu vyru elgtis pagarbiai. Tai padės pajausti savyje moterišką energiją. Jeigu šalia yra bet koks vyras, net jeigu tai gerokai jaunesnis žmogus. Labai svarbi moters pagarba bet kokiam vyrui. Pradedant tėvu.
Tai kas Tau yra moteriškumas?
Moteris yra moteriška, jeigu šalia esančiam bet kokiam vyrui norisi tą moterį globoti. Moteris jam nesako “globok mane”. Vyras tiesiog jaučia, kad nori moterį globoti ir tai daro neraginamas.
Gali moteris būti stipri ir net privalo būti, tačiau jos stiprybė yra labiau vidinė, tai jos tiesos, požiūrio stiprybė. Moteris turi būti stipri, nes kaip ji augins vaikus, jei bus suglebusi, sugniuždyta, pasidavusi?
Dar būna toks liaudyje pašiepiamas tipažas “blondinė” – naivi, gal net kvaila. Ar toks turėtų būti moteriškumas?
Ne, jokiu būdu! Jokiam normaliam vyrui tai nebus patrauklu.
O moteriška moteris gali būti protinga?
Taip, žinoma. Ji ir turi būti protinga, tačiau moterys, būkit geros, nerodykite vyrams, kad esate protingos, nes Jūs juos taip nužudysite.
Būkite išmintingos, nepjaukite šakos, ant kurios sėdite. Galiu prisipažinti, jeigu moteris už mane protingesnė ir aš tai akivaizdžiai matau, negalėsiu su ja būti. Arba aš mokinsiuosi, kažką darysiu, kad ją aplenkčiau arba pasitrauksiu.
Gal tai galėtų būti stimulas tobulėti?
Jeigu moteris ir protinga, ir išmintinga, ji mokės vyrą pakelti, paskatinti, o ne žlugdys savo protingumu. Vyras tikrai jausis geriau, jei moteris ir būdama protingesnė, nedemonstruos savo proto. Tai – abipusės pagarbos reikalas.
Kodėl moteris gali greitai vyrą “nužudyti”? Vyras fiziškai, išoriškai yra stipresnis, bet viduje jis labiau pažeidžiamas. Vyrą galima labai greitai sugniuždyti taip, kad jis niekuomet nepakils. Ir jei moteris pradeda vyrą “pylavoti”, labai greitai jam išmuša žemę iš po kojų. Išmintinga moteris gali vyrą arba pakelti į aukštumas, arba nužudyti.
Ar gali tantros seminarai padėti moteriai išlaisvinti savyje moterį?
Tantros seminaras iš vyro daro vyrą, iš moters – moterį ir tada tie du poliai gali susitikti. Kai pradėjau važinėti į tantros seminarus, mačiau, kaip keitėsi moterų požiūris į mane, keičiantis mano požiūriui į save. Jeigu aš demonstruoju drąsą, matau, kaip moters akyse atsiranda pagarba, kai demonstruoju pagarbą, matau adekvačią reakciją.
Kokios yra moteriškos savybės, kurios moterį daro moterimi?
Man moteriškumas yra atvirumas, nuoširdumas ir, kas labai nepatinka moterims, – nuolankumas. Tačiau nuolanki gali būti ir stipri, savo sąvasties neprarandanti moteris, turinti savo nuomonę. Nuolankumas – tai ne nusižeminimas, o pagarba vyrškai energijai.
Būk jam nuolanki, atsidėkok pagarba, bet nepavirsk į “tapkę” ar “blondinę”. Moterys nepildykite visų vyro norų, tai nėra nuolankumas. Yra subtili riba tarp “tapkės” ir nuolankumo, kurią reikia jausti. Kartais moteris turi būti ir griežta, ir stipri, kad parodytų vyrui jo vietą.
Ankčiau vyrai tempė grobį į namus ir buvo tikrai už ką juos gerbti. Dabar grobį į namus tempia abu.
Labai gaila, kad taip yra… Jeigu finansinėje plotmėje yra tokia lygybė, tuomet vyras turėtų imtis iniciatyvos kitose srityse, pavyzdžiui, globodamas moterį, rodydamas jai dėmesį, imdamasis didesnę dalį iniciatyvos ir taip sukurdamas pridėtinę vertę. Reikia tartis, kalbėtis, kaip spręsti tokius klausimus. Būna, kad moterys daugiau už vyrus uždirba, būna, kad vyras vaikus prižiūri, o moteris dirba. Tačiau tikrai nežinau, kokie tie santykiai, nes niekada neturėjau galimybės paklausti tokios moters, ar  laiminga, ar gerai jaučiasi santykiuose, kuriuose dominuoja ji?
O gali vyras būti švelnus ir minkštas, rodyti jausmus ir tuo pat metu būti vyriškas?
Gali. Už šeimos ribų, kovos lauke, versle ar darbe, kai „gainiojas grobį“, uždirba pinigus, – tai yra vyro stiprumo, “kietumo” zona. Tačiau būtent moteris gali padaryti stebuklą, ir šaltas, nejautrus raumenų kalnas, sutikęs mažą gležną moterį, ima visas drebėti, bijo prie jos prieiti, tampa švelnus pūkuotas pūkutis. Nemanau, kad vyriškas vyras tui būti šaltas, kietas ir abejingas. Vyro formulė tokia: uraganas už namų sienų, bet kačiukas namuose. Jeigu vyras dirbo už namų sienų, grįžęs nori ir turi teisę ilsėtis. Jei nedirbo už namų sienų, neturi ilsėtis.
Būti švelniu su savo moterimi yra vyriška. Moterys, jūs net neįsivaizduojate, kaip vyrams reikia švelnumo! Daugiau net negu jums pačioms. Bet vyras privalo būti stiprus už namų sienų ribų. O tas vyras, kuris moka būti švelnus su savo moterimi, yra ir stiprus žmogus.
Kaip ir moteris,  gali būti nuolanki, protinga ir, tuo pačiu – moteriška…

Ačiū už įdomias mintis.

AUTORĖ: Rolanda Lu

FOTO: Rolanda Lu

0 komentarai (-ų)

Komentaras

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *