VIENOS DIENOS NEVALGYMO NAUDA.KODĖL BADAVO DŽONAS LENONAS?
Tai, kad šiek tiek alkio naudinga mūsų organizmui – seniai žinoma. Tačiau mes stengiamės valgyti laiku, neleisdami alkiui atsirasti. Ir dažniausiai tai veikia ne mūsų naudai.
ŠTAI, KĄ KALBA SPECIALISTAI APIE VIENOS DIENOS NEVALGYMĄ:
1. Jeigu vieną dieną per savaitę visus metus žmogus nevalgys, tai pagerins jo konstituciją ir išvaduos nuo ligų.
2. Vieną dieną nevalgant dingsta vidaus organų nuovargis. Yra nemažai atvejų, kai išnykdavo lengva diabeto forma tik dėka to, jog kasa keletą dienų nevalgant galėjo pailsėti.
3. Viena nevalgymo diena atjaunina organizmą trimis mėnesiais.
Pasirodo, badavimu ligonius dar senovėje gydė Hipokratas, Avicena, Paracelsas ir kiti gydytojai. Šiandien yra nemažai mokslinių duomenų, kurie atskleidžia gydomojo badavimo veikimo mechanizmą, kuris stimuliuoja medžiagų apykaitą, atjaunina organizmą ir užkerta kelią senėjimui.
Pilno badavimo metu išsilaivina energija, kuri šiaip naudojama maistui virškinti ir nukreipiama esamiems negalavimams gydyti bei organizmui apvalyti. Daugelio badaujančiųjų asmeninė patirtis liudija, jog su sloga tuščias skrandis susitvaro per dvi paras, su stipriu gripu -per tris.
Nuostabiausia, kad po tokio gydymo išvaizda tarsi po SPA procedūros! Iki galo neaišku, kame nevalgymo paslaptis, tačiau sąmoningo nevalgymo metu organizmas akivaizdžiai apsivalo ir išoriškai, ir viduje.
Beje, jeigu jūs jau nusprendėte ligą gydyti badavimu, tai tokiu atveju nereikėtų gerti jokių vaistų.
Galima gerti tik vandenį – dažnai, nedidelėmis procijomis. Per dieną reiktų išgerti 1,5-2 litrus skysčių. Be švaraus vandens galima gerti silpną erškėtrožių nuovirą arba žolių arbatas (be cukraus!)
TVARKA MINTYSE
Trumpalaikis badavimas, be apsivalymo ir akivaizdaus išvaizdos pagerėjimo turi dar vieną netikėtą efektą. Jis
padidina vaizduotės jėgą ir gebėjimą kurti. Pavyzdžiui, Džonas Lenonas, vienas legendinių “bitlų”, praktikavo meditaciją ir žavėjosi badavimu. Gali būti, kad jo kūrybiniai įkvėpimai muzikinėje srityje buvo ne tik jo talento ir darbštumo, bet ir periodiško atsisakymo nuo duonos kasdieninės rezultatas.
T.Toeo, buvęs japonų parlamento bendruomenių sąjungos narys, badavime įžvelgė mąstymo aktyvizatorių. Jis ne kartą pabrėžė, kad badavimas – tai ne šiaip dieta, ir visiems abejojanties primygtinai remkomendavo vienos dienos badavimą kaip sveikatinimo būdą, nes dėka badavimo galva dirba geriau ir nuolat kyla įvairios idėjos.
Vienintelis dalykas, apie kurį nereikėtų pamiršti: prieš badavimą būtina apvalyti organizmą. Todėl dvi dienas iki badavimo laiko reiktų išbraukti iš raciono gyvulinės kilmės produktus ir pereiti į augalinę mitybą. Meniu turi susidaryti iš visokių košių, vaisių ir daržovių. Pradėkite nuo ne ilgesnio kaip 1-2 dienų nevalgymo, o vėliau pereikite prie trijų dienų nevalgymo. Kiek trunka nevalgymas, tiiek turėtų trukti ir išėjimas iš jo.
Galima iš eilės padaryti vienos, dviejų, trijų dienų nevalgymą, kiekvieną pabaigiant tokios pat trukmės išėjimu iš badavimo proceso. Nevalgymo trukmę reiktų didinti palaipsniui. Po truputėlį galima pereiti iki 7 dienų badavimo. Jį atlikti pageidautina kartą per šešis mėnesius. Ilgesnis badavimas namų sąlygomis (bent jau kol jo pakankamai gerai neįsisavinote) nerekomenduojamas.
Svarbiausia, kad apsivalymo procese ir atsisakant nuo maisto, išliktų optimistinės nuotaikos. Pradėję badauti, tikėkite sėkme, ir jūs pasieksite neįtikėtinų rezultatų. Organizmas savarankiškai pradės susitvarkyti su bet kokiais negalavimais ir kada reguliariai nevalgysite, tai taps jūsų įpročiu, ir jūs iš viso nustosite sirgti.
LIEKNĖJIMO EFEKTAS
Jeigu išmintingai ir kokybiškai pasiruoši badavimui ir atlikti jį stabiliai, kiekvieną saviatę, tai galima pasiekti labai gerų svorio kritimo rezultatų.
Ekspertų nuomone, lengvas stresas, kurį jaučia organizmas saikingo nevalgymo metu, teigiamai atsiliepia žmogaus imunininei sistemai ir sumažina riziką atsirasti vėžio ląstelėms. Būtina sąlyga: jeigu jau nusprendėte nevalgyti, tai darykite reguliariai ir šio proceso metu gerkite vandenį.
NUO KO PRADĖTI?
Pradėti reikia nuo nusteikimo.Pirmais badavimo kartais atsiranda diskomfortas, lengvas streso fonas, o kad jį nugalėti, reikia turėti pakankamai motyvacijos.
Dieną prieš nevalgymą būkite santūrus su maistu, pageidautina, nenaudokite alkoholio, nevalgykite daug vakare, iš vakaro atsisakykite mėsos produktų.
Pasistenkite susirasti sau užsiėmimą. Geriau jeigu tai bus darbai gryname opre, sodyboje, miške. Nedarykite savo primosios nevalgymo dienos darbe. Galimi nemalonūs pojūčiai – galvos skausmas, galvos svaigimas, silpnumas, bloga nuotaika, blogas kvapas iš burnos, gali pablogėti jūsų satykiai su aplinkiniais ir apsunkinti patį nevalgymą. Vėliau jūs galėsite nevalgyti “neatsitraukdami nuo gamybos” ir niekas net nepastebės, kad jūs nevalgote.
GALIMA DARYTI TAIP:
Sekmadienis. 18.00 lengva valarienė, po to anksčiau nueiti miegoti.
Pirmadienis. Visą dieną (iki 18.00) kai tik įsinorite valgyti, gerkite vandenį.
Pirmadienis 18.00, išėjimas iš badavimo. Pasidarykite salotų iš tarkuotų morkų (be priekonių ir padažų). Po to galima suvalgyti gabalėlį duonos, pageidautina grubaus malimo. Po dviejų valandų išsivirkite košės (pageidautina ant vandens ir be sviesto).
IŠĖJIMAS IŠ VIENOS DIENOS NEVALGYMO
P.Brego atstatomojo periodo po nevalgymo rekomendacija.
1 diena(24 val.). Jeigu norite, galite į distiliuotą vandenį įdėti 1/3 šaukštelio medaus ir 1 arbatinį šaukštelį citrinos sulčių. Tai vandenį padaro malonų ir ištirpdo gleives bei toksinus.
Pasibaigus nevalgymui pirmas maistas turi būti salotos iš šviežių daržovių, geriausia – tarkuotos morkos ir kopūstas. Galite naudoti apelsino arba citrinos sultis. Toks patiekalas veikia kaip žarnyno šluota. Po šio patiekalo galima valgyti virtas daržoves, pavyzdžiui, troškintus pomidorus. Galite valgyti žalumynus – špinatus, moliūgą, lapinį kopūstą, salierą ar šaragines pupeles. Niekuomet negalima valgyti po badavimo gyvulinės kilmės produktų: mėsos, sūrio, žuvies. Taip pat – riešutų ar saulėgrąžų. Dvi dienas po nevalgymo nevartokite jokio rūgštinančio maisto.
Bet kuris žmogus gali be neigiamų pasekmių pailsėti nuo maisto ir vandens keletą dienų. Tik mūsų neišprusimas verčia “mirti iš baimės” per tokį neilgą, vienos dienos atsisakymo nuo maisto laikotarpį. Sėkmės nevalgant!
O jeigu norite pabandyti tai daryti kompanijoje, spalio 21 d., šeštadienį, kviečiame į „Vienos dienos detoksikaciją“ Klaipėdoje. Daugiau informacijos čia:
ŠALTINIS: econet.ru
PARENGĖ: Rolanda Lu
Komentaras
Want to join the discussion?Feel free to contribute!