Kad akys būtų žvitrios, o žvilgsnis gilus

Akys – Kūrėjo dovana žmogui. Jų dėka galime ne tik matyti gyvenimo grožį, bet ir prasiskverbti į įprastam žvilgsniui neprieinamas vidines valdas: juk ne šiaip sau sakoma, kad akys mūsų sielos veidrodis…

Deja, šiuolaikinių žmonių akys kartais ir po savo nosim sunkiai bemato, o ką jau kalbėti apie toli ir giliai smingantį žvilgsnį…
Kodėl žmonių regėjimas vis prastėja, nors tokia didžiulė madingų akinių pasiūla? Ir kokie natūralūs būdai gali mūsų regėjimą pagerinti, neskiriant tam nei daug laiko, nei pinigų?
Apie tai šnekuosi su žolininke, knygų autore dr. DALIA TREIGIENE, kuri jau rytoj, balandžio 27 d. (penktadienį), 18.00 Klaipėdos moteris (kartu su vyrais su parankių) pakvies į vidiniam ir išoriniam regėjimui dedikuotą seminarą “Ką daryti, kad geriau matyti?” (iš ciklo “Penki gyvenimo pilnatvės pojūčiai”).

Jeigu ateiviai nusileistų į pagrindinę Klaipėdos gatvę, nustebę aptikų, kad vos ne kas antra parduotuvė – optikos. Negi žmonės tapo tokie neprimatantys ir, įdomu, kodėl?

Akys žmogui išties labai svarbios. Pabandykite užsimerkti ir bent akimirkai įsivaizduoti, kad nieko nematote. Kaip turėtų būti nejauku ir net baisu!
Todėl tai, kad žmonės rūpinasi savo akimis,- natūralu ir sveikintina. Ir šiuolaikinių priemonių regėjimui gerinti yra prikurta labai daug – pradedant nuo įvairių lašiukų, akinių, linzių ir baigiant chirurginėmis intervencijomis.
Kodėl žmonės vis prasčiau mato, priežastys labai paprastos. Daug laiko praleidžiame prie įvairių monitorių – kompiuterių, televizorių, labai dažnai būname uždarose patalpose, o ne natūralioje gamtoje. Ypač akis dirgina dirbtinės šviesos priemonės, kondicionuojamas oras. Užteršta miesto atmosfera kenkia ne tik mūsų odai, bet ir akims. O natūralioje gamtoje būname ne taip dažnai.
Kitas dalykas, atsiranda daug situacijų, kurios verčia dirbtinai susitelkti į labai smulkias raides, pavyzdžiui įvairias instrukcijas, kurių smulkiam šriftui perskaityti reiktų nešioti labai stipsrius akinius. O kartais mums koją kiša ir regėjimą silpnina per didelis mūsų noras viską matyti aiškiai, tiksliai ir mes persistengiame to iš savęs reikalaudami.

Na, bet kai tiek įvairiausių akinių, tai gal turėtume nepergyventi dėl regėjimo?

Kad ir kokie geri būtų tie akiniai, tai tik naikina pasekmę, bet iš tiesų regėjimo nestiprina. Nesu burtininkė ir neturiu stebuklingų tablečių, kurios per akimirką pagerintų regėjimą. Tačiau ilgametė mano kaip žolininkės, natūralių gydymo būdų propaguotojos ir asmeninėje praktikoje įgyta patirtis liudija, jog žmonės pamiršo natūralias akių stiprinimo priemones. O jos yra ir visiems prieinamos, ir nebrangios.
Pavyzdžiui, aktyvių taškų stimuliavimas, akupresūros elementai. Tai fantastiškas Rytų medicinos palikimas – kiekvienam prieinama, nieko nekainuojanti priemonė.

Žmonės nelabai linkę skirti daug laiko savo sveikatos stiprinimui ir gali sakyti: et, ir vėl pratimai, vėl reiks reiks laiko jiems atlikti…

Šie veiksmingi akių pratimai, kuriuos naudoju ir pati, tikrai nėra nei sudėtingi, nei reikalauja laiko. Jų nebūtina daryti kiekvieną dieną, o 3-5 aktyvius taškus paspaudinėti galite beplepėdama su drauge prie kavos puodelio ar lūkuriuodama eilėje. Šie pratimai padedantys atpalaiduoti akių įtampas ir stiprinantys ne tik akių, bet ir veido raumenis, yra puiki akių žvitrtumo ir grožio priemonė. Apie šiuos taškus plačiau papasakosiu seminare, kur mes juos praktiškai ir išbandysime.
Na, ir siūlau nepamiršti augalų, kurie yra nuostabi priemonė stiprinant ir net gydant akis.
Štai greitai sužaliuos laukai ir mes galėsime pasirūpinti, kad akys nekentėtų nuo uždegimų, kad nesivystytų akių infekcijos ir neprireiktų drastiškų gydymo būdų.
Yra keli akių augalai, kuriuos reikia žinoti kiekvienam ir nepatingėti jų prisirinkti. Tai ugniažolė, ieva ir dar keletas kitų. Mažai kas žino, tačiau ungiažolė labai sustiprina regėjimą, padeda akims atsigauti po darbo dienos, tik reikia truputį kantrybės, kokių dvejų savaičių ir jūsų žvilgsnis vėl taps šviežas ir stirprus.

Dėkoju, Dalia, už pokalbį ir iki pasimatymo seminare!

Registracija į seminarą čia:: https://goo.gl/forms/NxO0fwN7ztceZVdk2

Kalbėjosi Rolanda Lu

 

0 komentarai (-ų)

Komentaras

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *