Kur ieškoti laimės?

Laimės, meilės ir visų kitų pačių svarbiausių dalykų dažniausiai ieškome išorėje – kituose žmonėse, daiktuose, įvykiuose, šalyse. Tačiau gavus tai, ko taip troškome, pasitenkinimas būna trumpalaikis, dažnai atnešantis dar didesnę tuštumą…

Nes tik atsigręžus į pačius save, į mūsų viduje gyvenančią išmintį, ateina ir meilė, ir ramybė, ir pasitenkinimas tuo, kas yra dabar.

Ateina gebėjimas mažuose kasdieniuose stebukluose įžvelgti didybę ir laimę, kuriai iš tiesų reikia labai nedaug – būti su savimi ir savyje bei giliai išgyventi dabarties būseną.
Net tuomet, kai aplink daug triukšmo, daug judėjimo, mums nepalankių žmonių, situacijų – dalykų, vykstančių ne pagal mūsų proto “numatytą” scenarijų.


Tas grįžimas į save neįvyksta iš karto. Žingsnis po žingsnio, vis labiau įsiklausant į vidinius kuždesius, vis labiau pasitikint jais.
Vieni tai vadina intuicija, kiti Dievu. Tačiau, kad ir kaip tai bepavadintume, šis jausmas gimsta mūsų pačių vidinėje erdvėje, o ne išorėje.

Nuo ko pradėti klausytis savęs?

Nežinau, nuo ko pradėti kitiems. Tačiau aš pradėjau nuo mažų ir, regis, nereikšmingų įpročių, kurie pamažu formuoja gebėjimą jausti save tikrą, nesumeluotą, nesuvaidintą. Padeda jausti ir matyti save vidinėmis, o ne svetimų žmonių akimis.

🌹Kiekvieną ryrą atsibudus, neskubėk keltis, o bent minutei dviem pasilik su savimi ir klausykis savo vidinės erdvės skambesio – koks dažnis skamba šįryt?

🌹Tada persikrausyk į išorę ir įsiklausyk į dieną – ką jį tau šiandien neša? Ar tikrai tą patį planą, tuos punktus, kuriuos užsirašei vakare į savo “labai svarbių darbų” sąrašą? Koks šios dienos dažnis? Kokią šios dienos bangą jauti?

🌹Kiekvieną akimirką, kad ir ką bedarytum, stenkis išlikti savo viduje ir klausantis, kas ten dabar vyksta. Ar tai, ką jauti ir tai, ką sakai, darai – yra tas pats?

🌹Kai pajunti vidinį impuslą iš savo vidaus (ne iš galvos!), pabandyk juo sekti ir iš karto padaryti tai, ką pajutai. Būk atidus/i procesui ir rezultatui – jei viskas einasi lengvai ir sukrenta tarsi „puzlė“, jei tave lydi vidinis džiaugsmas – tai yra TAI!

🌹Nebijok suklysti. Jauskis savo vidinėje erdvėje lyg tyrinėtoja/as mokslininkė/as, ieškanti/s paslėpto lobio. Kaip jį surasi, jeigu netyrinėsi ir nebandysi?

🌹Kiekvieną vakarą pasistenk skirti minutę dvi susitelkimui į savo vidų ir mažai refleksijai apie praėjusią dieną bei pajautimui savęs iš vidaus – su kokiu dažniu, būsena, jausmu iškeliauji į sapnų karalystę?

Šai ir viskas Bet perskaityt ir sutikti arba nesutikti – nepakanka. Reikia tai pabandyt padaryti, o paskui daryti nuolat

Sėkmės! Rolanda Lu

FOTO. Kadjurago (Indija) 2012 m.

Kelionės moterims į Indiją:
https://www.facebook.com/events/1789145311231329/
https://www.facebook.com/events/338606206795236/

©Laimingos moterys

 

0 komentarai (-ų)

Komentaras

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *