6 dėmesio nukreipimo praktikos, esant nerimui arba užplūdus stiprioms emocijoms

Mūsų gyvenimas kupinas netikėtų situacijų, kurių iš anksto nenumatysi ir joms nepasiruoši. Žmogus juk ne robotas, kad ir kaip stengiamės išlaikyti harmoniją, kartais plyksteli stiprios emocijos – pyktis, susierzinimas, baimė.

Arba tyliai graužia nerimas dėl kažko, ko, greičiausiai, pakeisti negalime.

Netiesa! Vieną dalyką mes visuomet galime pakeisti – tai savo dėmesio kryptį. Jeigu sąmoningai nukreipsime mintis nuo nerimo, pykčio ar kitos emocijos, jos netrukus pasitrauks.

O jeigu šį įgūdį treniruosime nuolat, esant ekstremaliai situacijai labai greitai atgausime pusiausvyrą ir harmoningą būseną.

💎 Kūnas: atsigulkite ant žemės, prispauskite kojų pirštus prie grindų. Įsivaizduokite, kad esate plastilinas arba tešla. Maksimaliai atsipalaiduokite.
💎 5 jausmai: apsirenkite mėgiamą drabužį, užsidegite kvepiančią žvakę ar smilkalą, užsiplikykite arbatos, kurią labiausiai mėgstate. Sąmoningai mėgaukitės.
💎 Savęs nuraminimas: išsimaudykite duše arba vonioje; atraskite objektą, į kurį galėtumėte sutelkti savo dėmesį (pavyzdžiui, žvakės liepsną).
💎 Stebėjimas: stebėkite kokį nors objektą iki smulkiausių detalių – spalvą, tekstūrą, formą, šviesą, šešėlius.
💎 Kvėpavimas: praktikuokite sąmoningą kvėpavimą 4-7-8. Įkvėpkite per 4 skaičiavimus. Sulaikykite kvėpavimą per 7 skaičiavimus. Iškvėpkite per 8 skaičiavimus.

Autorius: Rolanda Lu, Laimingos moterys
Foto: Iš Karališkos „Laimingų moterų“ kelionės į Radžastaną’2019.

0 komentarai (-ų)

Komentaras

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *