Moteryje gyvena visos Deivės, bet geriau jų visų nežadinti!

 

Indijoje gyvenanti lietuvė Eglė Janulevičiūtė RaieDey dalijasi savo mintimis apie moteriškumo sampratą Indijoje, kuris ne visuomet atitinka vakarietiškus įsivaizdavimus.

„Vediška moteris“, „nuolankumas vyrui“… Įtariu, Vakaruose tai yra „medios“ iškreipti konceptai, pateikiami kaip savęs atsižadėjimas, bestuburiškumas, vergavimas vyrui.

Taip yra todėl, kad Vakaruose kitos/persipynę vertybes. Indijoje labiau už viską vertinama šeima ir vyro moters rolės joje.

Vyro rolė yra parnešti į namus pinigus ir papuošalus žmonai (beje, tai vienas iš pirmųju pažadų per vestuves 🙂
Moters rolė Indijoje – rūpintis namų jaukumu ir vaikais. Vakaruose motinos rolė namuose ne tik kad nevertinama, į ją žiūrima neigiamai, o dirbanti- bėganti-karjeros laiptais lipanti-vyriška moteris – aukštinama. Atrodo, Vakaruose persipynę lytiškumas, vyriškumas virsta į gėjiškumą, o moteriškumas- į vyriškumą moters kūne.

Tačiau apie tai rašau dėl kito niuanso, dėl ”vediškos moters“ koncepto…

Nors moters pagrindine rolė Indijoje yra vaikai, šeima, namai, tačiau reikalui esant ji gali virsti į kitą rolę, t. y. , į tokią, kokios situacija reikalauja.

Moteryje gyvena visos Deivės ir reikalui esant, ji gali įššaukti bet kurią Deivę savyje. Nes pagal Vedas moteris – tai ne tik švelnumas, bet ir išmintinga jėga, didžiausia kūrėja ir… nuožmiausia griovėja!

Indijos istorijoje yra pilna pavyzdžių, kai karalienė, pasirišusi vaiką po skvernu, sėda ant arklio ir veda armiją į karą!
Joms kuriamos dainos, paminklai ir filmai!

Vediška moteris – tai moteris ištikima savo pašaukimui. Ji yra motiniška, švelni, maloni, paklusni, dosni, užjaučianti, jaukumo ir grožio kūrėja…Taciau atmosferai pasikeitus, ji gali tapti nuožmiausia žudytoja ( demonų kaukolėmis pasipuošusi deivė Kali)….

Taigi, nuolankumas – nebūtinai silpnybės ženklas, o kova – nebūtinai jėgos rodymas, tai gali būti gynimas/is. Tai gali būti savo kelio, pašaukimo, savo rolės atlikimas.

As tikiu kad mes savyje talpinam visas Deives… Bet geriau jų visų nežadinti 🙂

Autorius: Eglė Janulevičiūtė RaieDey

Fotohttps://english.manoramaonline.com/

 

 

0 komentarai (-ų)

Komentaras

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *