Rankinių kūrėjas Fadzli bin Zahari: „Nori keisti gyvenimą? Keisk dabar!“

Olandijoje gyvenančio dvidešimt trejų metų studento Fadzli bin Zahari gyvenimą aukštyn kojom apvertė pomėgis siūti rankines.

Šiam užsiėmimui vaikinas šiuo metu skiria visą savo laisvalaikį.

Su siuvimu nieko bendra anksčiau neturėjęs Fadzli, per trumpą laiką ne tik išmoko profesionaliai siūti, bet ir pradėjo rengti mokymus bei dalintis šio amato subtilybėmis su kitais žmonėmis.

Žvelgiant į tamsiai rudas, gilias Fadzli  akis,  atrodo, kad siuvimas jį būtų užhipnotizavęs. Noras tobulėti ir džiuginti žmones pasiektais rezultatais verčia sparčiu tempu judėti pirmyn.

Kaip save galėtumei pristatyti?

Šiuo metu studijuoju industrinį dizainą. Esu paskutiniame kurse. Pusę etato dirbu restorane, laisvu laiku užsiimu siuvimo darbais. Taip pat organizuoju mokymus. Mokinu žmones groti gitara ir siūti. Kūrybinė veikla mane lydėjo visą gyvenimą. Aš toks žmogus: pasigaunu idėją ir bandau ją realizuoti. Taip man nutiko ir su mano nauju užsiėmimu- siuvimu, kuris atima kiekvieną mano laisvą minutę

Kaip šovė idėja pradėti siūti?

Tiesiog nusipirkau siuvimo mašiną. Kai ją atvežė, privalėjau išmokti naudotis. Suvokęs, kaip veikia siuvimo įranga turėjau nuo kažko pradėti, tad pagalvojau, galbūt rankinės?! Ir kaip reikalas užkibau. Internetu užsisakiau man patinkančias medžiagas, įvairius aksesuarus ir kibau į darbus. Pirmiausiai  kūriau rankines, dabar užsiimu drabužių- striukių siuvimu. Tačiau vėl grįšiu prie rankinių siuvimo. 

Kaip tavo gyvenimas pasikeitė kai pradėjai siūti?

Taip, labai pasikeitė. Kai aš esu įsitraukęs į kokią nors veiklą, tiesiog susikoncentruoju, atiduodu visą save, darau tai nuo ryto iki vakaro, be paliovos. Pamenu pirmą dieną, kai kibau į darbus, pradėjau nuo 10:00 ryto iki 3:00 nakties, praktiškai visa diena siuvimo.  

Siūnu kiekvieną dieną, po darbo ir studijų. Savo darbus keliu į Instagram socialinį tinklą, parodyti savo sekėjams. Žmonės komentuoja, rašo, kad patinka. Jei atsiranda norinčių įsigyti mano gaminius, tiesiog susitariam dėl kainos ir parduodu. Aš vis dar eksperimentiniame procese, tad nesistengiu parduoti prekės, tiesiog darau tai kas man patinka. 

Kuo ypatingos būtent tavo rankinės?

Nėra nieko ypatingo. Žmonėms patinka, nes pagaminta mano rankomis ir yra unikalu. Kai man sako, kad patinka mano gaminiai- mane labai motyvuoja, stumia kibti į darbus, tobulėti.

Ar sunku pagaminti rankinę?

Priklauso kokio sudėtingumo, rankinės dizaino. Bet mano modeliai labai paprasti. Paprastai rankinei pasiūti užtrunku apie 2-3 val., sudėtingesnei 6-10val.

Kas buvo sunkiausia siuvimo procese?

Sunkiausia buvo suprasti kaip veikia siuvimo mašina, kaip įstatyti siūlus ir panašiai. Sekdamas instrukcijas, užtrukau dvi dienas, kol išsiaiškinau kaip viskas veikia. Taigi siuvimas po šios dalies vyko sklandžiai, labai paprastai.

Aš labai laimingas užsiimdamas šia veikla, ji mane įsuko. Atradau save ir kaip mokytoją. Man patinka dalintis patarimais su savo mokiniais ir matyti kaip jie juos vertina. Žmonėms patinka mano darbų kokybė bei greitas rezultatas. 

Studentai ateina kiekvieną savaitę ir mes mokinamės kartu. Mokinių susidomėjimas siuvimu išaugo artėjant „Halloween“. Ta proga jie norėjo pasisiūti šventinius apdarus ir klausė mano patarimo. 

Kaip organizuoji savo laisvą laiką, atostogas?

Mano poilsis yra visiška sumaištis. Tiesiog pradedu siūti ir man atostogos, taip mane atpalaiduoja. Siuvimas šiuo metu yra visas mano laisvo laiko praleidimas. Atostogos atrodo laiko švaistymas. Būtų tobula, jei galėčiau visur pasiimti savo siuvimo mašiną, tuomet išvykčiau atostogų (Juokiasi).

Ką patartumei žmonėms, norintiems užsiimti kokia nors veikla, bet nežinantiems nuo ko pradėti?

Tiesiog pradėti. Net jei teks nusivilti pasiekimais, bet kokiu atveju bus pamoka. Aš siūlau investuoti pinigus, laiką, juk viskas daroma dėl savęs. Pasidaryk sąrašą, ką norėtum nuveikti ir bandyk. Tiesiog daryk!

Kaip matai save po penkerių metų?

Turiu daug vizijų. Mano gyvenimas gali pasisukti įvairiomis kryptimis – dizainas, muzika ir siuvimas. Pagrindinė veikla bus darbas, susijęs su dabartinėmis studijomis. Po darbo neabejotinai užsiimsiu siuvimu, visą kitą likusį laiką skirsiu muzikai. Turiu pažinčių, kurios padėtų siuvimo industrijoje. Tad siuvimas gali ateityje išaugti ir į verslą…

Teksto autorė: Loreta Matuzaitė, rašymo laboratorijos Lab`as MANO TEKSTAI studentė

Foto: asmeninio archyvo nuotraukos.

 

 

0 komentarai (-ų)

Komentaras

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *