Būrimas vašku ir kiti pasąmonės žaidimai su dr.Dalia Treigiene

Visi atsakymai slypi mumyse. Ir jokie pašaliniai žmonės, net jeigu jie save vadina žiniuoniais, negali duoti tokių tikslių atsakymų, kokius galėtų atskleisti paties žmogaus pasąmonės klodai.
Tik reikia mokėti juos išjudinti, atverti ir suprasti, ką gi jie nori mums pasakyti?
Būrimas liejant vašką – vienas seniausių, sakraliausių, nuo senų laikų mūsų protėvių naudotas pasikalbėjimo su savo vidumi būdas. Apie jį ir kitus, gilias šaknis turinčius savianalizės, gyvenimo mums siunčiamų ženklų suvokimo metodus kalbėsimės susitikime su dr. Dalia Treigiene, kuris vyks jau labai greitai, šį PENKTADIENĮ, GRUODŽIO 1 D. 18.00 val. Klaipėdoje. Apie renginį.

 

Dalia, kuo ypatingas yra būrimas vašku ir kuo šis metodas gali būti naudingas šiuolaikiniam žmogui?
Nuo senų laikų žmonės domėjosi, kas jų laukia.Bičių valškas, bitės, bičiuliai – tai toks dalykas, kuris siejamas su ypatingomis progomis. Šiek tiek panašus į Rytų kultūrose paplitusį būrimą iš kavos tirščių ar arbatos lapelių. Būrimas vašku Lietuvoje yra žinomas kaip vienas seniausių, sakralių, pasižvalgymo į ateitį būdų, dažniausiai naudotų per Kūčias. Yra ir kitų Kūčių nakties būrimų: šieno ar šiaudo traukimas iš po staltiesės, kūčiukų ėmimas iš po staltiesės. Taip žmonės bandė išsiaiškinti, kokie bus kiti metai. Gyvens poroje, jei mergina netekėjusi, ar dar “pamergaus” vienus metus? Seni žmonės domėjosi, kiek jiems dar liko gyventi. Bandė senovėje suprasti, ar bus lengvi, ar sunkesni metai.
O būrimas vašku gražus todėl, kad nieko vienareikšmiškai nepasakoma – gerai ar blogai, ilgai ar trumpai? Atsakymai gaunami pasitelkus pasąmonę, tuos klodus mumyse, kurie, nepriklausomai nuo mūsų proto, žino kelią, kuriuo eisime artimiausiu metu. Liejant vaško figūras, inerpretuojame tai, ką matome. Kiekvienas gali įžvelgti skirtingus dalykus. Kai vaškas liejamas, susidaro įdomūs dariniai. Gali pasimatyti širdelė, kuri tradiciškai apibrėžia meilės reikalus. Galima įžiūrėti veidą, kartais net pažįstamą, kažkokius kitus dalykus, ženklą, kryžių, kalną, gyvūno figūrą.
Visi šie simboliai turi ir bendras simbolines interpretacijas, ir asmenines. Seminare “Metų pabaigos paslaptys ir stebuklai” kalbėsimės apie simbolius, bursime sau ir tai bus praktika, kurią Kūčių vakarą galėsite išbandyti šeimos rate, paburdami savo artimisiems.

Sapnininkai paaiškina sapnų reikšmes. Ar yra kokia nors apibendrinta liejamų vaško darinių simbolika?
Yra bendros simbolių aiškinimo kryptys, bendros interpretacijos, kurios tinka visiems. Tačiau yra ir asmeninės įžvalgos. Mes kalbėsime ir apie bendrąsias reikšmes, ir apie asmenines, nes kiekvienas, turime unikalias gyevenimiškas patirtis, kurios skleidžiasi tik mums vieniems suprantamais ženklais.
Čia panašiai, kaip ir aiškinantis sapnus. Sapnininkai – tai tik bendra nuoroda. Tačiau, turiu pastebėti, kad sapnų aiškinimas yra kur kas sudėtingesnis dalykas, nei vaško darinių. Sapnuose lygiagrečiai eina ne vienas, o daugiau simbolių, yra siužetas, sapno istorija. Penktadienio susitikime mes irgi šiek tiek pakalbėsime, apie tai, kokias žinutes siunčia mūsų sapnai, kaip sapne sužinoti atsakymą į mums svarbų klausimą. Sapnuose atsikleidžia daug dalykų, kuriuos mes norėtume sužinoti, tačiau būnant būdravimo fazėje, sprendžiant kasdienius klausimus, mums sunku prieiti prie tos informacijos, nors ji jau įrašyta mūsų pasąmonėje. Pasąmonė viduomet žino daugiau, negu protas. Tad greičiausią atsakymą galima gauti naktį, sapnuojant. Seminare šiek tiek papasakosiu, kaip tai daryti.

Kartais žmonės nuogąstauja, kad būrimai nereikalingas kišimąsis ten, kur kištis nereikia. Kaip veikia spėjimai su vašku?

Yra būrimai ir yra burtai – tai du skirtingi dalykai. Būrimas yra tarsi lengvas, atpalaiduojantis, tačiau rimtus atsakymus duodantis bendravima su savimi. Jis nėra pavojingas.
Žmogus linkęs save apgaudinėti. Kartais užmerkiame akis prieš tai, ko nenorime žinoti, tačiau iš tiesų žinome. Nenorime aiškintis ar spręsti situacijos, bandome save apgauti, nuo savęs nuslėpti tiesą.
Bet galime būti drąsūs ir su savimi pasikalbėti. Pasąmonės prakalbinimas – nėra burtai. Be abejo, tai yra tam tikros įžvalgos į ateitį, nes bendraudami su pasąmone mes galime ateitį pamatyti.
Žinoma, jei einame pas burtininkus, susireikšminame ir bandome jų pagalba kažką pakeisti savo gyvenime, galbūt nėra labai gerai. Yra kitų būdų, kaip pakeisti tai, kas mums nepatinka: padirbti su savo vertybėmis, dvasiningumu, malda, peržvelgti mumyse esančias svetimas programas.
Tokie dalykai kaip šventiniai pabūrimai yra tarsi žaidimas, bendravimas su savimi, žaismingas savęs revizavimas ir prasmingas savęs pažinimo būdas. Tai nuo senų laikų žmonių mėgstamas užsiėmimas, ypač šventiniu, tamsiuoju periodu. Juk vaikai žaisdamai atsipalaiduoja ir pilnai tiki tuo, ką žaidžia ir tada jie yra tikri. Ir gyvenimas jiems dosnus.
Tad kviečiu išmokti pasąmonės žaidimų ir žaisti kartu!

AUTORIUS: Kalbėjosi Rolanda Lu
FOTO: Loretos Norvaišaitės Loreta Foto Akimirka nuotr.

 

 

0 komentarai (-ų)

Komentaras

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *