Vaikščiojimo efektas

Ar jūs kada nors girdėjote Hipokrato žodžius: „Vaikščiojimas yra geriausias vaistas?“ Mes pratęsiame šią mintį, sakydami, jog vaikščiojimas kartu su tinkamu miego ir sveikos mitybos režimu gali padėti išvengti vizito pas gydytojus.

Maždaug 15-30 minučių pėsčiomis kiekvieną dieną gali žymiai pagerinti ne tik žmogaus bendrą išvaizdą, bet ir sveikatą, kūno ir proto būklę. Tai nemokama, paprasta ir reikalaujanti mažai pastangų praktika.
Mes sukūrėme naudų sąrašą, kuris juks padės aiškiau suvokti vaikščiojimo naudą ir jau nuo šiandien pradėti daugiau vaikščioti pėsčiomis.

1.Teigiami smegenų pokyčiai

Kaip rodo tyrimas, nedidelio intensyvumo aerobinių pratimų treniruotės, pvz., vaikščiojimas, neleidžia atsirasti ankstyvai demencijai, mažina Alzheimerio ligos riziką ir gerina bendrą psichinę sveikatą. Jau nekalbant apie streso mažinimą ir aukštesnio endorfinų lygio išlaikymą.

2.Geresnis regėjimas

Nors akys gali atrodyti kaip paskutinis dalykas, susijęs su kojomis, vaikščiojimas iš tiesų yra naudingas ir jų sveikatai. Tai gali net padėti kovoti su glaukoma, sumažinant akių spaudimą.

3. Širdies ligų prevencija

Pasak „Amerikos širdies asociacijos“, vaikščiojimas yra ne mažiau veiksmingas nei bėgimas, kai norima užkirsti kelią širdies ligoms ar insultui. Ši veikla padeda išvengti širdies problemų, mažinant aukštą kraujospūdį ir cholesterolio kiekį bei gerinant kraujo apytaką.

4. Padidėjęs plaučių tūris

Vaikščiojimas – tai aerobinis pratimas, kuris padidina deguonies srautą kraujyje ir padeda ventiliuoti plaučius, taip pat pašalinti toksinus ir atliekas. Dėl geresnio ir gilesnio kvėpavimo kai kurie simptomai, susiję su plaučių ligomis, taip pat gali būti palengvinti.

5. Teigiamas poveikis kasai

Gal ir sunku patikėti, bet vaikščiojimas yra daug veiksmingesnis diabeto prevencijos įrankis nei bėgimas. Šis tyrimas rodo, kad per 6 mėnesių trukmės bandomąjį laikotarpį grupė „vaikščiotojų“ įrodė, jog jų organizmo gliukozės toleravimas beveik 6 kartus didesnis, negu “bėgikų” grupėje.

6. Geresnis virškinimas

30 minučių pėsčiomis kiekvieną dieną ne tik sumažina gaubtinės žarnos vėžio riziką, bet ir pagerina virškinimą bei padeda išvengti vidurių užkietėjimo, pagerina žarnyno veiklą.

7. Raumenų tonusas

Raumenų tonusas ir svorio sumažėjimas (antsvorio atveju) taip pat gali būti pasiekiami pėsčiomis. Praktika vaikščioti 10 000 žingsnių per dieną gali būti laikoma treniruočių sporto salėje pakaitalu, ypač jei pridedate tam tikrus greitesnio ėjimo intervalus arba vaikščiojate į kalną. Be to, vaikščiojimao fizinis poveikis nėra stiprus, todėl išvengiate skausmingų raumenų ir nereikia apgailestauti, kad rytoj negalite eiti į treniruotę, nes kitą dieną viską per daug skauda.

8. Tvirtesni kaulai ir sąnariai

Vaikščiojimas gali užtikrinti didesnį sąnarių mobilumą, išvengti kaulų masės praradimo ir netgi mažinti lūžių riziką. Artrito draugijos rekomenduoja reguliariai vaikščioti vidutiniškai mažiausiai 30 minučių per dieną, kad sumažėtų sąnarių skausmas kartu su uždegimu.

9. Nugaros skausmo malšinimas

Vaikščiojimas gali tapti realia pagalba tiems, kurie patiria nugaros skausmą, atlikdami sunkesnius fizinius pratimus. Kadangi vaikščiojimas – nedidelio poveikio fizinė veikla, tai ji nesukels tiek skausmo ar diskomforto, kaip, pavyzdžiui, bėgiojimas. Vaikščiojimas prisideda prie geresnės kraujo cirkuliacijos stuburo struktūrose ir pagerina lankstumą, kuris yra gyvybiškai svarbus sveikam stuburui.

10. Ramesnis protas 

Vaikščiojant mažėja depresijos simptomai. Įsivaizduokite, kaip lengvai tai gali padėti mums susidoroti su bloga savijauta ar nerviniu išsekimu paprasčiausias vaikščiojimas. O malonus pasivaikščiojimas su draugu ar mylimuoju tik padidins laimės efektą ir pagerins jūsų nuotaiką!

Jei kada nors bandėte kelionę į sporto salę pakeisti vaikščiojimu, parašykite komentaruose, ar patyrėte tą vaikščiojimo stebuklą?O gal ne?:)

Šaltinisbrightside.me

Vertė: Rolanda Lu

0 komentarai (-ų)

Komentaras

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *